Inge Schiöler mapp

Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SCHIÖLER, Inge (1908-71): Mapp: "Sex grafiska blad med motiv från Koster", signerade och numrerade 3/195, färgserigrafier (med passepartout), 55x50 resp 50x55 cm, Bladens titlar:
"Vårgrönska", "Sommardike", "Kosterfjorden", "Höstbuskar", "Idegran", "Skogsbryn i rimfrost", oramade

tejpmärken i marginalen

165270

2013-01-25