Knivar

Knivar
Knivar
Knivar
Knivar

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KNIVGARNITYR, turkiskt, 1800-talets slut eller 1900-talets början, 2 mindre knivar och en större, 20 resp. 26 cm, den större med damaskerad klinga, förgyllda fästen med blomdekor, balja i vitmetall med blomdekor besatt med koraller

Alla spetsar brutna, en korall saknas och några skadade

165288

2013-01-24