Kard
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARD, sannolikt Indien, 1900-tal, fäste med gjutna kavelplattor, besatt med glasstenar, textilklädd balja med 2 förgyllda och graverade beslag, längd 40,5 cm
Skador på fästet, en kavelplatta något lös
165299
2013-01-24