Inge Schiöler mapp

Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp
Inge Schiöler mapp

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SCHIÖLER, Inge (1908-71): Mapp: "Sex grafiska blad från Koster- Hav, kobbar och skär", 1 signerad i blyerts, 5 stämpelsignerade, numrerade 2/195, 1971, färgserigrafier, bladstorlek 50x56 cm, Bladens titlar:
"Strand, Öddö", "Kosterfjorden II", "Fiskeläge, Kostersundet", "Åskväder", "Kostervik",
"Havsvik". Serigrafierna i denna porfölj var de sista bilder Inge Schiöler gjorde. Oramade

165384

2013-01-25