Porfölj av Pierre Olofsson Fem rytmiska episoder

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

OLOFSSON Pierre (1921-1996):"Fem rytmiska episoder", portfölj med fem färgserigrafier, 27/99, signerade och numrerade Olofsson, 1990, editerad av Ingvar och Catarina Landberg, bladens titlar Carré, Furioso, Rondo, Carambole samt Intermezzo, bladstorlek 41x 30 cm, en oramad serigrafi medföljer 402/999 cm

165429

2013-01-11