Old Masters: J.I. van Ruisdaels efterföljare

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JACOB ISAAKSZ. VAN RUISDAEL (hans efterföljare, holländsk skola, omkring 1650):
Landskap, bär spår av signatur, olja på pannå, 49x70 cm,
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, inventarienr 821
Tore Anderssons samling, Stockholm

Torrsprickor, retuscheringar

165937

2013-01-16