Klubbat för:
750 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
ÖRBO, Karl (1890-1958): "Den röda båten - Motiv från Bydalssjön, Jämtland", signerad och daterad Örbo -40, olja på duk, 50x55 cm
PROVENIENS: Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm
Zustandsbeschreibung
166058
2013-01-19
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner