Karl Örbo oljemålning

Karl Örbo oljemålning
Karl Örbo oljemålning
Karl Örbo oljemålning
Karl Örbo oljemålning

Klubbat för:

750 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ÖRBO, Karl (1890-1958): "Den röda båten - Motiv från Bydalssjön, Jämtland", signerad och daterad Örbo -40, olja på duk, 50x55 cm
PROVENIENS: Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm

Zustandsbeschreibung

166058

2013-01-19