Hokuei Shumbaisai träsnitt

Hokuei Shumbaisai träsnitt
Hokuei Shumbaisai träsnitt
Hokuei Shumbaisai träsnitt
Hokuei Shumbaisai träsnitt

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SHUMBAISAI, Hokuei (verksam 1829-37): Diptyk, signerad Shumbaisai Hokuei ga, oban ca 39,5x25,5 cm, oramad, Proveniens: Auktionsverket 24/3-1993, nr 2150

Hål, lagningar, beskurna och förstärkta marginaler, fläckar

166083

2013-02-03