Kuniyoshi träsnitt

Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Triptyk: Skådespelarna Kameya Chubei, Kyomoto Tahei, Bando Hikosaburo IV och Iwai Kumesaburo III i "Michiyuki Kokyo no Hatsuyuki", 1848, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, träsnitt, 36,5x73,5 cm, oramade

Smärre skador, veckad vänstermarginal, nålhål, smärre veck, smuts

166085

2013-02-03