Katsukawa Shunsen träsnitt
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SHUNSEN, Katsukawa (1762-c.1830): Scen ur Chusingura, akt 8 (De 47 samurajerna), träsnitt, oban ca 33x22,5 cm, oramad
Proveniens: Auktionsverket 17/6 1986, nr 1262
Fläckar, slitage, lagad marginal, påskrift a tergo
166118
2013-02-03