Koson 2 träsnitt

Koson 2 träsnitt
Koson 2 träsnitt
Koson 2 träsnitt
Koson 2 träsnitt

Såld för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: Landskap med flod och båt resp Fiskar, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera, Proveniens:Auktionsverket 1983, 1981, oramade

Fläckar, veck, revor, gulnade