Värmefat Kanton Kina

Värmefat Kanton Kina
Värmefat Kanton Kina
Värmefat Kanton Kina
Värmefat Kanton Kina
Värmefat Kanton Kina
Värmefat Kanton Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRMEFAT, mandarinporslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger, total bredd 27 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.

Baksidan med spricka längs hela kanten .

166244

2013-01-25