Stolar sengustavianska Johan Erik Höglander
Klubbat för:
40 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
STOLAR, 8 st., sengustavianska stockholmsarbeten, signerade IEH (Johan Erik Höglander, stolmakare i Stockholm 1777-1813), samtliga signerade och med Stockholms stolmakarämbetes sigill
Delvis slitage, delvis med borttagen färg, delvis renoverade och kompletterade
166431
2013-01-21