Oscar Hullgren olja på duk
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HULLGREN, Oscar (1869-1948): Kustlandskap med fästningsbyggnad, signerad och daterad Oscar Hullgren 1901, olja på duk, 106x139 cm
PROVENIENS: Staffan Jeanssons konstsamling, Kalmar
Säljes till förmån för Läkare Utan Gränser och Frälsningsarmén
166448
2013-01-21