Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

SABEL, schweizisk/österrikisk, 16/1700-tal, klinga med blodränna, mässingsfäste med en yttre parerplåt och tumring, längd 93 cm

Zustandsbeschreibung

Lagning

166628

2013-01-24