Klubbat för:
5 400 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
SABEL, schweizisk/österrikisk, 16/1700-tal, klinga med blodränna, mässingsfäste med en yttre parerplåt och tumring, längd 93 cm
Zustandsbeschreibung
Lagning
166628
2013-01-24
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner