Byrå stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med alm, valnöt och amarant, höjd 80, 117x58 cm
Proveniens: Emil och Sigrid Winkler, Limhamn ägare till Svenska Bindgarns Fabriken AB

Renoverad och kompletterad, fanérskador

166794

2013-01-24