Byrå stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med alm, valnöt och amarant, höjd 80, 117x58 cm
Proveniens: Emil och Sigrid Winkler, Limhamn ägare till Svenska Bindgarns Fabriken AB
Renoverad och kompletterad, fanérskador
166794
2013-01-24