Herrfickur England

Herrfickur England
Herrfickur England
Herrfickur England
Herrfickur England
Herrfickur England
Herrfickur England

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

JACKSON, Henry (verksam cirka 1836-48), Newcastle-on-Tyne, herrfickur, märkt i verket, kapslat förgyllt verk, nr 72576, nyckeldragen spetstandsankargång, silverurtavla med romerska siffror och graverad dekor, sekundvisare, slät boett av silver, stämplad London 1844, diameter 51 mm, KLOCKSTÄLL, förnicklad mässing, höjd 14 cm

Obetydliga skador och slitage

167250

2013-04-20