Salvador Dali Pecher penitent

Salvador Dali Pecher penitent
Salvador Dali Pecher penitent
Salvador Dali Pecher penitent
Salvador Dali Pecher penitent

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

DALI, Salvador (1904-1989): "Pêcher pénitent" ur Flordali (Les Fruits) 1969/70, signerad Dali 1969 och numrerad XCIV/CL, färglitografi och torrnål med relieftryck på Auvergnepapper, bildyta 56,5x36,5 cm
Litteratur: Michler/Löpsinger 348

167362

2013-01-30