Salvador Dali Pamplemousse erotique
Klubbat för:
7 800 SEK
Schätzwert
10 000 SEK
Beschreibung
DALI, Salvador (1904-1989): "Pamplemousse erotique" ur Flordali (Les Fruits) 1969/70, signerad Dali och numrerad XCVII/CL, färglitografi och torrnål med relieftryck på Auvergnepapper, bildyta 56,5x36,5 cm
Litteratur: Michler/Löpsinger 352
Zustandsbeschreibung
167363
2013-01-30