Elna Steen-Hertel skulptur
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEEN-HERTEL, Elna (1872-1949): Den danska skådespelerskan Clara Pontoppidan som Puck i "En midsommarnattsdröm", signerad och daterad E Steen-Hertel 1912, gjutarstämpel Aug E Jensen broncestöber Köbenhavn brunpatinerad brons, höjd 38 cm
PROVENIENS
Tor Hedberg
167376
2013-01-27