Elna Steen-Hertel skulptur

Elna Steen-Hertel skulptur
Elna Steen-Hertel skulptur
Elna Steen-Hertel skulptur
Elna Steen-Hertel skulptur
Elna Steen-Hertel skulptur
Elna Steen-Hertel skulptur
Elna Steen-Hertel skulptur
Elna Steen-Hertel skulptur

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEEN-HERTEL, Elna (1872-1949): Den danska skådespelerskan Clara Pontoppidan som Puck i "En midsommarnattsdröm", signerad och daterad E Steen-Hertel 1912, gjutarstämpel Aug E Jensen broncestöber Köbenhavn brunpatinerad brons, höjd 38 cm
PROVENIENS
Tor Hedberg

167376

2013-01-27