Gustaf Fjaestad karmstolar
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Gustaf Fjaestad, Bröderna Eriksson, Arvika 1939, skulpterade ryggstöd, en med kottar och hjärtan, grönmålade med detaljer i rött, rosa och guld, sitsarna klädda i olika mönstrade tyger, en stämplad G.FJAESTAD ARVIKA SWEDEN samt märkt med blyertsEda Kyrka Br. E. 30 okt (?) 1939, höjd 106 cm
Lagningar, påmålade, omklädda
167400
2013-01-29