Gustaf Fjaestad karmstolar

Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar
Gustaf Fjaestad karmstolar

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, Gustaf Fjaestad, Bröderna Eriksson, Arvika 1939, skulpterade ryggstöd, en med kottar och hjärtan, grönmålade med detaljer i rött, rosa och guld, sitsarna klädda i olika mönstrade tyger, en stämplad G.FJAESTAD ARVIKA SWEDEN samt märkt med blyertsEda Kyrka Br. E. 30 okt (?) 1939, höjd 106 cm

Lagningar, påmålade, omklädda

167400

2013-01-29