XXe Siecle

XXe Siecle
XXe Siecle

Såld för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

XXe SIÈCLE. (4 vol) Nouvelle série. "Centenaire de Kandinsky", "Panorama 72, No 27, 38 och 39 samt "Tournants decisifs" no 19, 1962, innehållandes 2 träsnitt efter Kandinsky och originallitografier av Masson, Sutherland, Delaunay, Esteve och Arp

skador, lagningar (omslag)

167410

2013-02-01