XXe Siecle

XXe Siecle
XXe Siecle
XXe Siecle
XXe Siecle

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

XXe SIÈCLE. (4 vol.) Nouvelle série. Panorama 74, 71 och 72, "Le Surréalisme II", XXXVI Année, N. 43, 37 och 38 samt "Construction de L´espace", no 18, 1962 innehållandes originallitografier av Salvador Dalì, Jacques Hérold, Wifredo Lam, Charles Lapicque, Masson, Sutherland, Calder, Agam, Zao Wou-Ki och Vieira Da Silva

2 med skador (omslag)

167486

2013-02-01