Terriner med lock Kina

Terriner med lock Kina
Terriner med lock Kina
Terriner med lock Kina
Terriner med lock Kina
Terriner med lock Kina
Terriner med lock Kina

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TERRINER med lock, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med pagodmotiv, höjd 15, total längd med hänklar 20 cm
Proveniens: Den ena märkt "Waria Konst & Antikvitetshandel Göteborg"

Obetydliga glasybortfall

167594

2013-01-29