Ytterfoder och vaser Kina 18/1900-tal

Klubbat för:

24 000 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

YTTERFODER med fat, porslin, Kina, dekor i emaljfärger, 1900-tal, Hongxians märkning, VASER, 1 par, äggskalsporslin, Kina, 1900-tal, bär märkning, höjd 17-20 cm

Kuntoraportti

Ytterfoder med stjärnspricka i botten, två borrhål och rostkant, fatet med nagg, en vas med lagning.

168573

Päivämäärä:

2013-02-09