Skålar porslin

Skålar porslin
Skålar porslin
Skålar porslin
Skålar porslin

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLAR, 2 st., snarlika, porslin, Kina, tidigt 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 20 cm
PROVENIENS: Gewerts Antiques Borås

Smärre nagg och sprickor

168752

2013-02-08