Alfred Wahlberg oljemålning
Klubbat för:
40 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
WAHLBERG, Alfred (1834-1906): Eka i aftonrodnad, signerad Alfr. Wahlberg 64, olja på duk, 72x95,5 cm
PROVENIENS: Inköpt på Bukowsis Konsthandel 1920 för 5000 kronor
Krackeleringar, kantslitage efter ram
169143
2013-02-10