Alfred Wahlberg oljemålning

Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning
Alfred Wahlberg oljemålning

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

WAHLBERG, Alfred (1834-1906): Eka i aftonrodnad, signerad Alfr. Wahlberg 64, olja på duk, 72x95,5 cm
PROVENIENS: Inköpt på Bukowsis Konsthandel 1920 för 5000 kronor

Krackeleringar, kantslitage efter ram

169143

2013-02-10