Omega herrfickur guld
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OMEGA, herrfickur, omkring 1905, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 19,5´´´ verk, nr 2520533, skruvade stenar, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, sekundvisare, slät savonettboett av guld 18 k, monogram AH, diameter 54 mm, total vikt 131,5 g
Smärre kantbucklor, invändig gravyr
169168
2013-04-20