Ralph Rilton olja

Ralph Rilton olja
Ralph Rilton olja

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RILTON, Ralph (1907-2006): "Fyra masker", signerad Rilton, olja på duk, 54x65 cm
Utförd 1947
LITTERATUR: Ralph Rilton: I huvet på en målare, Stockhom 1997, avbildad på sidan 22

169245

2013-02-16