Harald Wiberg olja
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
WIBERG, Harald (1908-1986): "Älg i höstlandskap", signerad och daterad Harald Wiberg 1960, olja på pannå, 34x41 cm
Enligt konstnärens son, Magnus Wiberg, är målningen utförd i slutet av 1940-talet och signerad samt daterad av konstnären 1960.
169247
2013-02-16