Carl Otto Hultén olja

Carl Otto Hultén olja
Carl Otto Hultén olja

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HULTÉN, Carl Otto (född 1916): "Färggaller", signerad CO Hultén samt daterad på spännramen 1958, olja på duk, 27x22,5 cm
UTSTÄLLD: Vandra och förvandla, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1979, utom katalog

169251

2013-02-16