Karmstol formgiven av E K Augustsson
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, "Löten", formgiven av E K Augustsson 1967 för Hjalmar Jackson AB i mahogny och läder, pärlspikad
Proveniens: Från direktionsrummet på Semper AB i Wennergrens center
Bruksslitage
169268
2013-02-13