Karmstol formgiven av E K Augustsson

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOL, "Löten", formgiven av E K Augustsson 1967 för Hjalmar Jackson AB i mahogny och läder, pärlspikad
Proveniens: Från direktionsrummet på Semper AB i Wennergrens center

Bruksslitage

169268

2013-02-13