Theo Tobiasse färglitografier
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TOBIASSE, Theo (1927-2012): The Song of Songs of King Salomon, svit med 12 färglitografier, 1975, samtliga signerade och numrerade Theo Tobiasse 136/200. Tryckta på Arches av Mourlot, Paris, utgiven av Leon Amiel, Paris - New York (blindstämpel), bladstorlek 55 x 76 cm, fyra blad ramade, resterande i originalportfölj komplett med textblad på hebreiska och engelska
169310
2013-02-13