Theo Tobiasse färglitografier

Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier
Theo Tobiasse färglitografier

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

TOBIASSE, Theo (1927-2012): The Song of Songs of King Salomon, svit med 12 färglitografier, 1975, samtliga signerade och numrerade Theo Tobiasse 136/200. Tryckta på Arches av Mourlot, Paris, utgiven av Leon Amiel, Paris - New York (blindstämpel), bladstorlek 55 x 76 cm, fyra blad ramade, resterande i originalportfölj komplett med textblad på hebreiska och engelska

169310

2013-02-13