Repeterur i delar
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BREGUET & FILS REPETERUR, 1800-talets första del, förgyllt verk, kvartsrepetition på spiralfjäder, spindelgång, förgylld urtavla med graverad dekor och vit sifferring med arabiska siffror, boett av guld 18 k, diameter 57 mm, innerboetten av metall märkt Breguet & Fils, N1522
Uret i delar, sannolikt ej komplett
169452
2013-04-20