Carl Fredrik Kiörboe oljemålning

Klubbat för:

17 500 SEK

10 000 SEK

KIÖRBOE, Carl Fredrik (1799-1876): Gårdsbild med hästar och hund, signerad och daterad Kiörboe 1840, olja på duk, 46x59 cm,
Originalram, så kallad Damborg-ram, Dansk Kunglig Hovförgyllare och en av 1800-talets främsta förgyllare.

169549

2013-02-13