Ljuskrona 1800-tal Karl Johan

Ljuskrona 1800-tal Karl Johan
Ljuskrona 1800-tal Karl Johan

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 6 ljus, korgbotten med sparljus, stomme och ljushållare av mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 86 cm

Senare, el och montage, prismor saknas

170129

2013-02-16