Ljuskrona 1800-tal Karl Johan
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 6 ljus, korgbotten med sparljus, stomme och ljushållare av mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 86 cm
Senare, el och montage, prismor saknas
170129
2013-02-16