Ring i 18 k vitguld diamanter smaragd

Klubbat för:

8 600 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

RING, 18 k vitguld, smaragd bekransad med 18 briljanter ca 0,03 ct/st, Karin Torndahl, Stockholm 1980, årsstämpel otydlig, ringstorlek ca 18,5 mm

Zustandsbeschreibung

Smaragd med smärre nagg och repor

170156

2013-02-20