Brokadband från Oscar II:s hovpredikant

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BAND. De gömda orden. Stockholm 1836. Brokadband med pärlbroderier, har tillhört Emil Gemzell (1847-99), hovpredikant hos Oscar II.
Proveniens: Familjen Gemzell

Några småskador

170248

2013-02-16