Lars Jakob von Röök tusch
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VON RÖÖK, Lars Jakob (1778-1867): Interiör av det högra sidoskeppet i Santa Sabina Basilikan i Rom, signerad, tusch och sepia på papper, 28x20 cm
PROVENIENS: Bukowski Auktioner, "Aqvareller m.m. af framlidne hofintendenten L. J. Von Röök", 18 mars 1885, kat nr 493. (´L´Eglise de S:ta Sabina´, ´Saint Jean de Latran´. Två interiörer, sepialaveringar. Fol.´)
En reva
170561
2013-02-19