Dryckeskanna i silver 1700-tal

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

DRYCKESKANNA, silver, John Langlands I, Newcastle 1774, blom- och rocailledekor, höjd 17,5 cm, vikt ca 615 g

Lockets invändiga vals med lagning

170589

2013-02-21