Herrfickur guld
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ROSKELL, Liverpool, omkring 1860-70-tal, förgyllt verk, signerat Rob. Roskell, Liverpool, nr 34338, spetstandsankargång, guldurtavla med romerska siffror, guillocherad och graverad dekor i quatre coleurs, sekundvisare, boett av guld 18 k med graverad kantdekor, stämplad Chester, otydlig årsstämpel, diameter 49 mm
Skadat charner
171101
2013-04-20