Herrfickur guld

Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ROSKELL, Liverpool, omkring 1860-70-tal, förgyllt verk, signerat Rob. Roskell, Liverpool, nr 34338, spetstandsankargång, guldurtavla med romerska siffror, guillocherad och graverad dekor i quatre coleurs, sekundvisare, boett av guld 18 k med graverad kantdekor, stämplad Chester, otydlig årsstämpel, diameter 49 mm

Skadat charner

171101

2013-04-20