Urnor med lock Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNOR med lock, porslin, Kina, 17/1800-tal, bär Kangxis märke, dekor i underglasyrblått av blommor och fåglar, del av ett s.k. garnityr, höjd 27 cm
Ett lock med omfattande nagg, lagningar, en urna med tillverkningsdefekt
171126
2013-02-23