Vinkoppar Kina
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINKOPPAR, 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, varav 4 st med dekor i underglasyrblått, 1 st med dekor i famille rosefärger, diameter 6,5-7,5 cm
En med lagning, resterade med nagg och sprickor
171129
2013-02-23