Vinkoppar Kina

Vinkoppar Kina
Vinkoppar Kina
Vinkoppar Kina
Vinkoppar Kina
Vinkoppar Kina
Vinkoppar Kina

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VINKOPPAR, 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, varav 4 st med dekor i underglasyrblått, 1 st med dekor i famille rosefärger, diameter 6,5-7,5 cm

En med lagning, resterade med nagg och sprickor

171129

2013-02-23