Skålfat assietter vinkoppar Kina
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, ASSIETTER, 6 st, SKÅLAR, 2 st, SKÅLAR, på fot, 2 st, VINKOPPAR, med fat och lock, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger och underglasyrblått
2 extra fat medföljer, sprickor nagg
171131
2013-02-23