Skålfat assietter vinkoppar Kina

Klubbat för:

1 400 SEK

1 500 SEK

SKÅLFAT, ASSIETTER, 6 st, SKÅLAR, 2 st, SKÅLAR, på fot, 2 st, VINKOPPAR, med fat och lock, 3 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger och underglasyrblått

2 extra fat medföljer, sprickor nagg

171131

2013-02-23