Gunnar Torhamn oljemålning

Gunnar Torhamn oljemålning
Gunnar Torhamn oljemålning
Gunnar Torhamn oljemålning
Gunnar Torhamn oljemålning
Gunnar Torhamn oljemålning
Gunnar Torhamn oljemålning
Gunnar Torhamn oljemålning
Gunnar Torhamn oljemålning

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

TORHAMN, Gunnar (1894-1965): Fiskeläge - Blekinge skärgård, signerad Torhamn, olja på pannå, 60x73 cm, äldre ram medföljer
Proveniens: Enligt påskrift a tergo inköpt midsommarafton 1956 vid besök hos konstnärens syster

171469

2013-02-26