Gunnar Torhamn oljemålning
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TORHAMN, Gunnar (1894-1965): Fiskeläge - Blekinge skärgård, signerad Torhamn, olja på pannå, 60x73 cm, äldre ram medföljer
Proveniens: Enligt påskrift a tergo inköpt midsommarafton 1956 vid besök hos konstnärens syster
171469
2013-02-26