Bägare Kina porslin

Bägare Kina porslin
Bägare Kina porslin
Bägare Kina porslin
Bägare Kina porslin
Bägare Kina porslin
Bägare Kina porslin

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BÄGARE, på fot, porslin, Kina,1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, höjd ca 14 cm

Obetydligt äldre mynningsnagg

171524

2013-02-26