Bertram Schmiterlöw oljemålning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SCHMITERLÖW, Bertram (1920-2002): Porträtt av Nils Johan Hörjel (1917-2006), signerad Schmiterlöw, daterad, olja på duk, 99x70 cm
Hörjel var bla landshövding i Malmöhus län, styrelseordförande i Linjeflyg och Skansen

171634

2013-03-11