Bertram Schmiterlöw oljemålning
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SCHMITERLÖW, Bertram (1920-2002): Porträtt av Nils Johan Hörjel (1917-2006), signerad Schmiterlöw, daterad, olja på duk, 99x70 cm
Hörjel var bla landshövding i Malmöhus län, styrelseordförande i Linjeflyg och Skansen
171634
2013-03-11