Flintlåspistoler

Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, 1700-tal, pipor med spång, låsbleck i mässing, helstockar i alm med förgyllda mässingsbeslag, längd 46 cm

Skador, en hornnäsa saknas, ett sidbleck och en hane avbrutna

171900

2013-04-25