Flintlåspistoler
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, 1700-tal, pipor med spång, låsbleck i mässing, helstockar i alm med förgyllda mässingsbeslag, längd 46 cm
Skador, en hornnäsa saknas, ett sidbleck och en hane avbrutna
171900
2013-04-25